mjohnson206351 mjohnson206351
  • 23-03-2020
  • Mathematics
contestada

This package of sliced cheese cost $2.97. How much would a package with 18 slices cost at the same price per slice

Respuesta :

peytonmbutler
peytonmbutler peytonmbutler
  • 23-03-2020
18x2.97 = 53.46$ your welcome!
Answer Link

Otras preguntas

With the writing of the Declaration of Independence and the colonists’ victory in the American Revolution, a new nation was born—the United States of America. A
Find the magnitude of the vector <5, - 3>. A. 6.1 B. 5.2 C. 4 D. 5.8
how do i find the perimeter of a triangle
Which equation describes the line with a slope of 2 that contains the point (4, -3)?
help me with this pleases
The model of a trinomial is shown. An algebra tile configuration. 0 tiles are in the Factor 1 spot and 0 tiles are in the Factor 2 spot. 24 tiles are in the Pro
A salesperson works 40 hours per week at a job where has two options for being paid. Option A is an hourly wage of ​$26. Option B is a commission rate of 4​% on
Which angles equal 91°? angles T and V angles S and U angles U and V angles S and T.
n the rhombus m ∠ 1 = 160 ° . What are m ∠ 2 and m ∠ 3 ? The diagram is not drawn to scale
WORK The ecology club is landscaping a local park. Dell can plant a flower bed in 3 hours. Max can plant a flower bed of the same size in 4 hours. a. Using t, t