rhardy6287
rhardy6287 rhardy6287
  • 24-03-2020
  • Mathematics
contestada

Juan buys 2.8 pounds of turkey. The turkey costs $4.55 for each pound. How much does Juan spend for the turkey?

Respuesta :

ejballet8 ejballet8
  • 24-03-2020

Answer:12.75

Step-by-step explanation:

2.8X4.55

Answer Link
knorman363 knorman363
  • 24-03-2020

Answer:

$12.74

Step-by-step explanation:

2(4.55)=9.10

.8(4.55)=3.64

9.10+3.64=

$12.74

Answer Link

Otras preguntas

Match the sequence with the correct indicated term.1)a1 = -4, d= -9, n=202)a1 =20, d=4, n=813)a12 for 8,3,-2,...AnswersA)340B)-47C)-175D)94*PLEASE EXPLAIN*
2x squared + 9x=-5 i need to solve for x
a group of companies bound together to fix prices is called...?
Determine the equation of the line, in point-slope form, that will get your spacecraft from Point A (0,3) to Point B (-3,0)
Calculate the discriminant. x2 – x – 2 = 0
define orogenesis and locate major orgenic belts on the earth today
3. find the domain and range of a) 3x-2y+7=0i think in y-intercept form it is y=3/2x + 7/2
Exercise1. If we multiply by three the numerator of a fraction and add 12 to the denominator, the value of the fraction is three quarters, and if the numerator
6 main zones of the marine biome
Submerged basaltic volcanoes that are higher than 1 km are called