kipte10 kipte10
  • 24-03-2020
  • Mathematics
contestada

Maddy bought 3 doughnuts. At 6 for $2, how much did 3 cost?

Respuesta :

17738
17738 17738
  • 24-03-2020

Answer:

$1

Step-by-step explanation:

6/$2 = 3/$1

Answer Link
AuroraL
AuroraL AuroraL
  • 24-03-2020

Answer: $1

Step-by-step explanation:

6=$2

6÷3=2

$2÷2=$1

Answer Link

Otras preguntas

A girl plays the same computer game lots of times. The computer scores each game using 1 for the win, 0 for lose. After each game, the computer calculates her o
Computer viruses and coding books
how would most Spanish speaker ask the school principal for his or her office telephone number
Which of the following equations names the same line as -2x – 3y = 5? A. -4x - 6y = 12 B. -4x - y = 10 C. -6x - 9y = 15 D. 4x - 6y = 15
what is marketing planing
number 3 pls !!!!!!!!!!!!!!
Read the excerpt from "The Gift of the Magi" by O. Henry. What is the tone of the opening passage? One dollar and eighty-seven cents. That was all. And sixty ce
2. Research shows that giving money or time to help others ………….. you feel happier. A. makes B. gets C. gives D. brings 3. These pictures ………….. me of our happy
Smoking status is an example of what type of variable
Sports science researchers determined that, for those people who skateboard, 22% have never had an injury, 45% have had one injury, 18% have had two injuries, a