tarynolivia07 tarynolivia07
  • 25-03-2020
  • Mathematics
contestada

Jellybeans cost $4/1b. How much will it cost to buy 2-1 lbs. of jellybeans?

Respuesta :

bambam2102
bambam2102 bambam2102
  • 08-09-2020

Answer: $8

Step-by-step explanation: if they are $4/1b and you need to buy 2lb.

Answer Link
marsoncole44
marsoncole44 marsoncole44
  • 08-09-2020

Answer: it will cost $8 dollars

Answer Link

Otras preguntas

Read the excerpts from "One Flu over the Cuckoo's Nest." Scientists debated creating a killer virus to study in the lab. In 2005, the Centers for Disease Contro
PLEASE ANSWER + BRAINLIEST!!! What is the main idea of this phrase? Likewise, my government has made it clear in the course of the development of the Declaratio
For the orchestra concert, the orchestra director has asked that everyone wear either black pants or a black skirt. Five times as many students wore black pants
Which of the following is an interrogative sentence? A. Please don't go. B. They questioned where he was going. C. She isn't telling him where she is going.
Find the distance between Points (4, -2) And (-2, 3)
How can I write it in a factored form?
A potential disadvantage of asexual reproduction is that:
No2 and n2o4 undergo the reaction shown. when a sealed container of no2 reaches chemical equilibrium, which must be true
(3x+13)^1/2-5=x. check for extraneous soultions
Question 34 Which of these are the correct base pairs in DNA? A.adenine and guanine cytosine and thymine B.cytosine and guanine adenine and uracil C.adenine an