stevenviera08
stevenviera08 stevenviera08
  • 25-03-2020
  • Mathematics
contestada

A 6 pack of coffee mugs costs $16.56. What is the unit price? Send work on a piece of paper or notebook too please

Respuesta :

pia751575
pia751575 pia751575
  • 25-03-2020

Answer:

0.15 per oz

Step-by-step explanation:

:)

Answer Link
ruby2228
ruby2228 ruby2228
  • 25-03-2020

Answer:

$99.36

Step-by-step explanation:

33 3

$16.56

× 6

_______

$99.36

(Hope this helped)

Answer Link

Otras preguntas

Plz help me with 15 and 16
What happens to the temperature of a substance while it changes state
5 times a number is less than 2 times that same number minus 9, what must be the value of the number?
is south america in the western hemisphere
r-12 evaluate if r= 7
factor the trinomial below. enter each factor as a polynomial in descending order. x2+14x+49
Which best describe a councultural group?
why is europe called a peninsula of peninsula?
What caused European and Chinese immigrants to migrate to the United States in the late nineteenth century?
Please help I'm confused with this problem