valentinapaolarp valentinapaolarp
  • 25-03-2020
  • Mathematics
contestada

dan bought 24 pounds of sugar for $10. how many dollars did he pu per pound of sugar

Respuesta :

betty0216
betty0216 betty0216
  • 25-03-2020

Step-by-step explanation:

10÷24= .41 cents per pound

Answer Link

Otras preguntas

What are the factors on which pressure of liquids depends??
is basil a herb or a shrub?
Two angles are complementary. They have measures of (7x + 2)° and (3x – 2)°, respectively. What is the value of x?18090910
In the poem the inchcape rock tell the character of sir ralph which is present in every human being
Which is the number, which when squared and added to 12 becomes seven times its value ?
Devin has started a lawn care service. He will charge a mowing fee of $10 plus $3 per square yard of lawn. He also offers trimming service, at $8 plus $1 per ya
Why have stone tools survived the best ?
Name the important city through which the Prime Meridian passes through.
Name two modern technologies that help us to monitor cyclones.
Name the important city through which the Prime Meridian passes through.