shay6a6jacksYayamy
shay6a6jacksYayamy shay6a6jacksYayamy
  • 21-07-2016
  • Mathematics
contestada

if four lamps cost $120.00 what is the average cost per lamp?20.0025.0030.0035.0040.00

Respuesta :

Jisallyouget
Jisallyouget Jisallyouget
  • 21-07-2016
The cost of 1 lamp is $30
Answer Link

Otras preguntas

Calculate the time in which a tuning fork of frequency 256 Kz. completes 32 vibrations?Answer needed urgently. Pl. help. Thanks ! ...?
1. Is the example a complete sentence, sentence fragment, or run-on sentence? To travel to Europe or South America one day. A. sentence fragment B. comp
My Bologna sandwich and my box of crackers dropped out of my backpack onto the floor.Identify the subject(s) of the following sentence .
About how many tax returns are selected by the IRS of adults each year?
Choose the word that logically completes the second sentence. Mi rama de estudio es Derecho. Soy _________. A.abogado B.bombero C.cantante D.vendedor
What percent of 88 is 72.6? ...?
given the expression below, which is the best process for simplifying the expression? (-5sqrt[2]-sqrt[6])(sqrt[3]+2sqrt[2]) a. combine like terms, distribute th
We should be ____ when working with all of our coworkers
Given the following data: 2O3 -> 3O2 (enthalpy = -427 kJ) O2 -> 2O (enthalpy = +495 kJ) NO + O3 -> NO2 + O2 (enthalpy = -199 kJ) Calculate the enthalpy
Order these numbers from least to greatest. 8 7/11 , 8.17 , 8.174 , 173/20