cat991928 cat991928
  • 21-04-2020
  • Mathematics
contestada

Which describes the cost to produce one item?
O
O
A. Revenue
B. Unit cost
O
C. Unit price
O
D. Fixed cost

Respuesta :

tess69
tess69 tess69
  • 21-04-2020
I believe the answer is B, unit cost.
Answer Link
nataliesifuentes7198
nataliesifuentes7198 nataliesifuentes7198
  • 21-04-2020
B is the most Reasonable one
Answer Link

Otras preguntas

Unlike four-wheel motor vehicles, under certain circumstances, insurance is not required to register motorcycles. true or false.
Why was the battle of coral sea sea a victory for the united states?
Is the function f(x) continuous at x=2?
Add polynomials Simplify: (-5a^3 - 2a^2) + (6a^3+9a^2+8a)
Aristotle was a true scientist. true or false
choose the property used to rewrite the expression. log ^6sqrt(25x^2)=1/3log5x A. Power Property B. Commutative Property C. Product Property D. Quotient Propert
what's the best weed ?
Please help me I don't know how to do this
He gets paid a car travel allowance of 75 cents per kilometre travelled. How much would Umesh get paid as a travel allowance for a day where he travelled a tot
Two-thirds of my cats plus nine