korb1551
korb1551 korb1551
  • 22-04-2020
  • Mathematics
contestada

What is the cost per ounce of a 2-lb 14-oz bag of wild rice being sold for $16.56?

Respuesta :

alexneedshelp2008
alexneedshelp2008 alexneedshelp2008
  • 22-04-2020

Answer:

36 cents for 1 oz of wild rice

Answer Link

Otras preguntas

you have lost your Original certificate of class 10 and 12 you want to get their duplicate issued but you don't no proceed you write a letter to the chairman of
WILL GIVE BRAINLIEST TO CORRECT ANSWER!!
83, 694 ,357 expanded notation using descending order ​
What is the human right act
3 Aqueous copper(II) sulfate solution is placed in an iron container and left to stand for several days. Which statement describes what happens? A Atmospheric o
What phase of the cell cycle occurs AFTER this phase (telophase)?
Choose the correct translation of the following words. a clock un reloj una reloj el reloj la reloj
PLS HELP BRAINLIEST ND EXTRA POINTS ! From the trade fairs in France, Germany, and Holland, river and land trade routes carried goods such as wool, wheat, and p
What does struggle mean
How do you determine which variable to substitute in for?