ryanpelage813 ryanpelage813
  • 23-04-2020
  • Mathematics
contestada

Molly bought gas for 11.50 for 4 gallons how much did each gallon

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 23-04-2020

Answer:

2.875 is the price of each gallon

Step-by-step explanation:

i divided 11.50 by 4, hope it helps!

Answer Link
mousebert
mousebert mousebert
  • 23-04-2020

Answer:

2.875

Step-by-step explanation:

11.5/4=2.875

Answer Link

Otras preguntas

Julie bought three circular rugs to put in her bedroom. Each rug has a 4 ft radius. What is the area of her floor that will be covered by rugs? Leave answer in
name a state that has a mixed humid climate
Where is the sun rays strike earth most directly and least directly
On Scratch 1, how do you make the character jump?
Americium-241 is a radioactive substance used in smoke detectors. The half life of americium is 432 years. If a smoke detector initially contains 1 gram of Ame
What was the result of Nixon's opening of diplomatic relations with China? A. The Soviet Union and China went to war. B. China became a democratic nation. C.
Identify the sequence as arithmetic, geometric, both, or neither. 7 9 11 13
A rapid, irregular heartbeat is a symptom of __________. a. high blood pressure b. stroke c. atherosclerosis d. heart failure
The _______ was a brilliant study explaining government and the U.S. Constitution. New Jersey Plan Federalist The Virginia Plan
Two or more atoms can be held together through shared________. A. Protons B. Energy C. Neutrons D. Electrons