Seba2020
Seba2020 Seba2020
  • 23-04-2020
  • Mathematics
contestada


Safeway is selling cereal at $8 am for 3 boxes.what is the cost per box?

Respuesta :

aidenjkemp
aidenjkemp aidenjkemp
  • 23-04-2020

Answer:

2.66666666667

Step-by-step explanation:

8/3=2.66666666667

Answer Link

Otras preguntas

Bedrooms in bolivia tend to have fewer _____ than bedrooms in the u.s
Our personalities are a unique way of _____. a.thinking, speaking, and planning b.communicating, dreaming, and behaving c.dressing, talking, and thinking d.
Correct mixed number for fraction 23/7
Solve the median for 320, 280,280,250,270
What happened in july 1776?
A change in ph can change the shape of a protein. how might a change in ph affect the function
Solve for x. a=1/2h(b x)
why do some elements behave similarly? invoke atomic structure
At the battle of the alamo, santa anna was captured and forced to recognize texas's independence.truefalse
It's 90 an odd or even number