keiladonnerson keiladonnerson
  • 24-04-2020
  • Mathematics
contestada

Jamie bought 4 oranges for $1.60 what was the cost per orange?

Respuesta :

GgStmm GgStmm
  • 24-04-2020

Answer:

$0.40

Step-by-step explanation:

1.60 dollars

.40 centers per orange

math

Answer Link
mimozamarku101 mimozamarku101
  • 24-04-2020

Answer:

you devide 1.60 by 4

the answer is 40 cents

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

If A > B, where on the number line will A appear?
Bishon needs to sell at least 0.3 of his collection of sports cards to make room for new cards. Is 3/20 20 of his collection enough? Explain.
As a education student,how can you prepare yourself for these professional standards for teachers?
The question is in this link (please fast):
DO NOT SEND ME PDFS!!!! Which of these was not something that took place in Rome after the Punic Wars? The Senate entertained the public instead of dealing with
WW2 Simple question, 15 pts! American forces went island by island throughout the Pacific slowly defeating and forcing back the Japanese control. What was this
What trends has NASA and NOAA satellites found after measuring sea levels for over two decades?
For the first box your options are A.) Fort Gordon B.) Bell Bomber Plant C.) Savannah Shipyards D.) Naval Facilities. For the second box your options are A.) Sa
2a. Give two examples of coordination activity or exercise 2b.How can a athlete improve the coordination (you can give examples of drills, activities, or exerc
Can someone please help me!