kamrynallard kamrynallard
  • 26-04-2020
  • Mathematics
contestada

16 oz of trail mix costs $3.20. What is the cost per ounce? *

Respuesta :

FiftyDub
FiftyDub FiftyDub
  • 26-04-2020

Answer: .20 cents

Step-by-step explanation:

3.20/16=0.20

Answer Link
giajoe6 giajoe6
  • 26-04-2020

Answer:

.20 cents

Step-by-step explanation:

3.20/16simplified is 1/5

Answer Link

Otras preguntas

1.Heat Energy is also known as?2.Energy from the sun is?3.Three energy transformations in turning on a flashlight?4.Energy transformation in a car starting and
how many times dose 24 go into 3
An acrostic poem about the brain
How to prove Jack guilty in the lord of the flies book?
How many levels of government are there in China?
what is answer to x+10=-13  what does x equal
What Does "Born Secret" Mean?
what does x-4over5=6over7   what doesx=
what is the similarties of all three rocks types
How do you say 'fat pig' in German