amont12 amont12
  • 23-08-2016
  • Mathematics
contestada

hank bought 2.4 pounds of apples. each pound cost 1.95. how much did hank spend on the apples.

Respuesta :

littlek133
littlek133 littlek133
  • 23-08-2016
2.4 X 1.95 = $4.68.. You multiple the two together.
Answer Link

Otras preguntas

what is a reasonable estimate of 1/12+7/8
Read the sentence. From Brazil to Peru, the number of Amazon birds in South America is large and varied. Which capitalized word is used as an adjective? Peru B
Leaders who have difficulty meeting deadlines and who take work home from the job are showing signs of:
What is the main idea of "Ain’t I a Woman?" the experience of an African American woman the lives of enslaved African Americans the importance of permitting wom
Descirbe the cause and effects of the iconoclast controversy of the 8th and 9th century and how this controversy cause a christian schism between the churches o
Which number produces a rational number when added to 0.25?
Which is the following is a run-on sentence?
Which kind of plate movement is shown in this figure? a) uplift b) subduction c) divergent d) lateral slipping
Janet stick works part-time shelving books in the school library arrange the following library call numbers from least to greatest
Categorize alll for each carbohydrate listed as either a monosaccharide, disaccharide, or polysaccharide. glucose ----------------------? cellulose ------------