lauraliu
lauraliu lauraliu
  • 21-05-2020
  • Mathematics
contestada

Using the information from question 15, what was the unit price (price per card) for the 24 pack? Write your answer AS A DECIMAL WITHOUT A UNIT. * The 24 pack is 3.84 dollars.

Respuesta :

midnightalpha
midnightalpha midnightalpha
  • 21-05-2020

Answer:

92.16 / 92.00=simplify

Step-by-step explanation:

I did 24  times 3.84

Answer Link

Otras preguntas

How would you find the zeros of the function by rewriting the function in intercept form? Ex: y=x^2-12x+32
What was Ramses the second leadership style
125 thousandths = 1 tenth _______________ thousandths
A baseball diamond has the shape of a square with side lengths of 90 feet. A catcher wants to get a player running from first base to second base out.  How far
Brand A scooter has a top speed that goes 2 miles per hour faster than Brand B. if after hours, Brand A scooter traveled 24 miles, at what rate did Brand B scoo
What is the gel like substance in a plant and animal cell?
in 5.074 the digit 5 stands for _____________
Brand A scooter has a top speed that goes 2 miles per hour faster than Brand B. if after hours, Brand A scooter traveled 24 miles, at what rate did Brand B scoo
Round $6.6666 to the nearest cent
what is the equivalent of 1/50 : fraction , in decimal form