Damarian6jackon
Damarian6jackon Damarian6jackon
  • 22-05-2020
  • Mathematics
contestada

i need help can y’all help me pleaseeeee

i need help can yall help me pleaseeeee class=

Respuesta :

SvetkaChem
SvetkaChem SvetkaChem
  • 22-05-2020

Answer:

A

Step-by-step explanation:

y = 3.25 x

When x= 1 , y=3.25, that means that cost of 1 pound is $3.25.

Answer Link
kalloii
kalloii kalloii
  • 22-05-2020
a!
because y equals the meat multiplied by the amount or pounds
Answer Link

Otras preguntas

Help me on this please
URGENT!! What is the most suitable use for bitmap images? A. logos B. photographs C. line drawings D. animation
Which group organized protests, sit ins, and boycotts during the civil rights movement? A) KKK (Ku Klux Klan) B) AAA (Atlantans Are Activists) C) REA (Ready
which of the following statements about the constitution is correct?
Compare the nations of southeast asia in the progress that they have made toward democracy
Select all the posible solutions for 2x + 7 < 3x -5 -14 -23 -261 12 18 24 107
Aquifers are _______. a. structures used to transport water from city to city b. created through evapotranspiration c. densely packed snow close to becoming gla
wat helps keep the blood flowing normal​
Please help! school barely explained it now it is on my test. Underline the adverb clause in each sentence below, and then answer the questions that follow.12.
Which one of the following choices can increase costs in managed care