griffinjohnson
griffinjohnson
26-05-2020
Mathematics
contestada
6th grade math help me please ! :))
Respuesta :
TheLazyNobita
TheLazyNobita
26-05-2020
Cost of 32 ounces yoghurt = $1.62
Cost of 1 ounce = $1.62/32 = $0.05 (approx)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 88+ )
Otras preguntas
The area of the front cover of a daily journal 273 cm 2, and the length is 8cm greater than the width. What are the dimensions of the cover?
The following observations were noted from an activity sampling study of a CNC machine Machine working: 800 Machine idle: 450 a) Determine whether the degree of
HEELP! What is the answer to: what does the story of “horatius at the bridge” tell us about Roman values? A. Roman’s wanted their soldiers to be brave and willi
find the slope of the tangent line to the given polar curve at the point specified by the value of . r = 1 , =
Find |v|-|w, if v = 4i - 2j and w = 5i - 4j. ||v||- ||w|| = (Type an exact answer, using radicals as needed. Simplify your answer.)
Let u = [ 4] [-1] [ 4] and A = [2 5 -1] [0 1 -1] [1 2 0] Is u in the subset of R3 spanned by the columns of A? Why or why not?
Assume now that the light ray exits the material. It strikes the material-air boundary at an angle of 35.2 degrees with respect to the normal. What is the angle
Suppose you select a letter at random from the word MISSISSIPPI. The probability of selecting the letter S is The probability of selecting the letter I is The p
Suppose that consumer has the following utility function: U(X,Y)= In(4X) + 2Y. Suppose also that Px 2. Py 24 and 1= 120. What would be the optimal consumption o
Here are summary statistics for randomly selected weights of newborn girls: n = 209, × = 30.9 hg, s = 6.6 hg. Construct a confidence interval estimate of the me