ibaking082 ibaking082
  • 22-06-2020
  • Mathematics
contestada

help sleepyhelp asap

help sleepyhelp asap class=
help sleepyhelp asap class=
help sleepyhelp asap class=

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 22-06-2020

Answer:

The one that has the number of meals in the side and the one that has number of days

Step-by-step explanation:

If it’s 3 meals a day u would want the one that says meals and days now if u look at the chart u can see that this one has 3 meals for one day which is the same as the equation she has

Hope this helps

Answer Link

Otras preguntas

Ian factored 12x3y3 – 24x2y3 into 6xy(2x2y2 – 4xy2). /1 a. Verify that Ian’s factorization is correct, using multiplication. Answer: /1 b. Ian’s facto
What does "corny"mean ??
An 8- pound bag of apples costs $17.50.What is the unit price?
When is the best time to stretch during an exercise routine?
Ms. Peterson wrote the expression below on the chalkboard for her class. She asked the students to write an equivalent expression using no more than one set of
At what level(s) of protein structure would you expect to find disulfide bridges? A.primary B.secondary C.tertiary D.quaternary E.only in b and c
1/3 (n+1)+2=1/6 (3n-5)
START in Ohio and and go west to Illinois which state did you cross over
Can fluoride be boiled out of tap water
2 ways forelimbs are different than hind limbs