hallethan506
hallethan506 hallethan506
  • 23-06-2020
  • Mathematics
contestada

A six-pack of juice sells for $2.28. What does 1 can cost?

Respuesta :

Centio33
Centio33 Centio33
  • 23-06-2020

Answer:$0.38

Step-by-step explanation:

Answer Link
Wishing Wishing
  • 23-06-2020

Answer:

$0.38 or 38¢

Step-by-step explanation:

$2.28÷6 cans=

$0.38 or 38¢

A can costs $0.38 or 38¢

Answer Link

Otras preguntas

Question 1 (a) Using Geometry Vocabulary, describe a sequence of transformations that maps figure X onto figure Y. (b) Write the Transformation Mapping Rule(s)
im struggling with this :D i need help!
Please Help!! simplify the expression.root(3, 24x ^ 6 * y ^ 2) - 2x ^ 2 * root(3, 375y ^ 2) - 3x * root(3, 16x ^ 3 * y ^ 2
A golf ball was hit with an initial velocity of 12 meters per second off the ground. The height of the ball after x seconds is modeled by the equation h(x)=-4.8
An arrangement of all the chromosomes of a diploid cell is called a(n)
76,860,001 in words ​
what is the potential energy of the skier at height of 60 meters above the ground A. 30,000 units because the total energy decreases B. 70,000 units because th
Jake needs to buy 120beverages for a party. What equation, in standard form, determines the number x of 8-packs of juice and the number y of 12-packs of water J
20 divided by 4 1/2 i will give brainlist if u give me a step by step thank u.
2. Give one example of an initiative to address a major issue. (1 point)