Yahoskarod09 Yahoskarod09
  • 24-07-2020
  • Mathematics
contestada

Pecans sell for 7.95 per round. How much will 3.2 pounds cost? NEED STEP BY STEP EXPLANATION.

Respuesta :

rayneelangley rayneelangley
  • 24-07-2020

Answer:

$25.44

Step-by-step explanation:

if they sell for 7.95 and you get 3.2 you do 7.95 times 3.2

Answer Link

Otras preguntas

A system of linear equations contains two equations with the same slope. Select all of the correct statements. I A. The system may have two solutions. - B. The
What protects the lining of the stomach from acidic gastric juices?
Can someone please help me
What is x3+3x2−16x−48 divided by x−1?
how many electrons does silver have to give up in order to achieve a sido noble gas electron configuration
Read this example:Original work - A novel about a man's struggles to returnhome to his family after spending the past ten yearsfighting in a war.Which work woul
BRAINLIEST WILL BE AWARDED PLEASE HELP
Read the sentences below and complete the instruction that follows. The coach, who has ten years' experience, has agreed to lead our team. The coach who has ten
A parallelogram has two side lengths of 5 units. Three of its sides have equations y = 0, y = 2, y = 2x. Find the equation of the fourth side.
In the figure, two parallel lines are cut by two other parallel lines. The measure of one of the angles is labeled. Find the measures of the other angles and la