chisholmt6245
chisholmt6245 chisholmt6245
  • 21-08-2020
  • Mathematics
contestada

I need help on this question, please stop by.

I need help on this question please stop by class=

Respuesta :

snog
snog snog
  • 21-08-2020

Answer:

last option from the left

Step-by-step explanation:

To find the price of one water bottle, we can calculate 6 / 24 because 24 bottles cost $6. Now, to find the price of 10 bottles, we can multiply the price of 1 bottle by 10 so the answer is 6 / 24 * 10.

Answer Link

Otras preguntas

The maximum energy available for useful work from a spontaneous reaction (A) free energy (B) lattice energy (C) kinetic energy (D) activation energy (E) ionizat
what is 3/14 divided by 4/7? Answers: A 3/8 B 12/21 C 2 and 2/3 D 3/4
Calcium hydroxide reacts with a substance to produce calcium carbonatename the substance
Together, Bobs shoes weigh about 1 kilograms. Each shoe weighsabout how many grams.
What is a synonmyn for coat
how did the Soviet Union's foreign policy goals contradict one another ?
Define and Compare Boiling point, Melting point, and Freezing point.
what is the solution to the equation? 3/4 x =12 Answers: A. 9 B. 48 C.16 D.36
What is the solution to the equation? 1 minus z/5=9 Answers: A. z = 50
what is x ? 4x+8y =64