germannoel365 germannoel365
  • 22-08-2020
  • Mathematics
contestada

janie bought 4 apples and 4 bananas .each apple costs 0.40 and each banana cost 0.40 enter an expression representing the total cost

Respuesta :

drevargas21p03nsx
drevargas21p03nsx drevargas21p03nsx
  • 22-08-2020
4(0.40) + 4(0.40) = x
Answer Link

Otras preguntas

Variation in a trait is a required condition for natural selection to act on a population for that trait. Assuming a population of organisms only started with o
A college student has been looking for new tires. The student feels that the warranty period is a good estimate of the tire life and that 10% interest rate is a
what is self indicator​
The figure is 1/4 of a circle 2 inches on the side what is the best approximation for the perimeter of the figure used 3.14 to approximate pie
Traci has decided that, in order to eat a healthier diet, she needs to learn how to cook. She has enrolled in a cooking class. She is performing which step of t
Can anyone explain to me how the minimum value is 25 instead of 20 on this?
The beginning balance on the monthly bank statement for lan's checking account was $289.37, and the ending balance was $409.28. What can be said about lan's tra
Which of the following are 3 Government Agencies protect public health, safety, and the environment? EPA (Environment Protection Agency) CPSC (Consumer Product
Public health professionals ____________. A. Are rooted in social justice B. Come from interdisciplinary backgrounds C. Often work on topics that are political
why do we get a sense of irony when we read that the hunters hunt the slaves for money and pray with there family?​