Daniel611037 Daniel611037
  • 25-08-2020
  • Mathematics
contestada

Determine which package
of laundry soap is the better
buy: 65 oz. for $6.99 or
120 oz. for $12.99.

Respuesta :

aikumsindhu aikumsindhu
  • 25-08-2020

Answer:

The answer is $3.00

Step-by-step explanation:

None

Answer Link
mahuel
mahuel mahuel
  • 25-08-2020

Answer:

120 oz. for $12.99

Step-by-step explanation:

yegeheyeueu3hehueueu3h3he

Answer Link

Otras preguntas

Find an equation of the line passing through the point (5,4) and perpendicular to the line 2x+y=3
Write four sentences that describe your morning routine in a consistent verb tense. Use at least two different sentence types.
6. A water reservoir contained 117 670 megalitres of water. This was 41% of its maximum capacity. What was the maximum capacity of the reservoir
what is the purpose of transcription?? A.To link amino acids together to form strands of protein B. To produce a nucleic acid sequence from an amino acid sequen
Which statement is correct about the mass of carbon dioxide used during photosynthesis? A) It is equal to the total mass of oxygen used.B) It is less than the t
I need help with English grammar (6th grade)
How many units is the point (-3,-8) from the point (9.-8)?
Select the reasons that spurred the War of 1812. A. British ships capturing American sailors. B. British sailors deserting to American ships. C. Great Britain
Factor 81y^2-16z^2-72yz
What is the solution to this equation?x- 12 = 9O A. =-3O B. x=21O c. x= 3O D. x=-21​