uhabiba027106
uhabiba027106
25-08-2020
Mathematics
contestada
please help! thank you <33
Respuesta :
aidancurtis2005
aidancurtis2005
25-08-2020
Answer:
14
hope this helps!
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 82+ )
Otras preguntas
A pretzel factory has daily fixed costs of $1200. In addition, it costs 40 cents to produce each bag of pretzels. A bag of pretzels sells for $1.80. (a) Find th
Looking at both your personal skill and your personal quialities is called a
in a bag of mixed walnuts and cashews, the ratio of number of wainuts to number of cashews is 5:6. There are 120 cashews in the bag, Dominique thinks that ther
In a class test containing 15 questions 4 marks are given for every correct answer and (-1) marks are given for every incorrect answer. i) Gokul attempts all qu
Table 2 Tuition & fees: $25,100 Room & Board: $8,000 Books and supplies: $1,300 Misc. Expenses: $750 Total (1 year): Total (4 years):
Use the graph and your knowledge to answer the question that follows. Which country had the largest number of military deaths? Question 8 options: Soviet Union
Question 1 Part A Which statement is a theme of Sarah, Plain and Tall? Responses Life does not come with a set of instructions. Life does not come with a set of
How does the expression “keep it in mind” apply literally to working memory? Provide examples of ways to keep something in mind. Which method of keeping somethi
Straight-line depreciation is used for the 10 boats purchased on April 2 for $60,000. The useful life for these assets is five years and there is no salvage val
Pls help with question