letsplaythedragon letsplaythedragon
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

At the farmers marke, two pounds of peaches cost $4.20. How much will five pounds cost

Respuesta :

sckauwell04
sckauwell04 sckauwell04
  • 22-09-2020
10.50 should be your answer
Answer Link
kricket326
kricket326 kricket326
  • 22-09-2020
If 2 pounds cost $4.20 then 1 pound costs $2.10
4.20+4.20+2.10 = $10.50
Answer Link

Otras preguntas

GIVING BRANLIEST ! NEED HELP! PLEASEThe probability that a birth will result in twins is 0.017. Assuming independence​ (perhaps not a valid​ assumption), what i
full free studentship application
What is the distance between the two points shown on the coordinate plane below?
How has South Carolina's status as a right-to-work state been beneficial to its economy? The state attracts new businesses because it prohibits labor unions fro
find the unit rate for each graph. i need an answer FAST!!!
2-(x+1)/(x-2)-(x-4)/(x+2)can be written as a single fraction in the form (ax+b)/(x^(2)-4) where a and b are intergers
Graph the line given by the equation: 2x+4y=-3
if x varies inversely as y and x=2.5 when y = 40 , find y when x = 2
After a strong storm, a worker does not realize that a power transmission line has fallen on his car and is electrocuted while opening the car door. What is thi
As an employee, who is supposed to provide training on the chemicals you are handling or come in contact with at work? Select the best option. Distributor Gover