Seudónimo Seudónimo
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.30 per pound, how much does 0.7 pound of granola cost?

$1.61
$2.37
$3.00
$3.29

Respuesta :

wundrackhai
wundrackhai wundrackhai
  • 22-09-2020

Answer:

1.61

Step-by-step explanation:

Answer Link
princebhodge08
princebhodge08 princebhodge08
  • 25-09-2020

Answer:

A.

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

How many kingdoms are there in the domain Bacteria? O A. 4 B. 3 C. 2 O D. 1 SUBMI
In Act III, Scene V of Romeo and Juliet, Romeo and Juliet discuss whether the bird they hear is a nightingale or a lark. Why is this important?
Why is comparing yourself to others such a pitfall to low self-esteem? Because people are often being just as critical of themselves Because people are differen
Which best describes the relationship between the lines with equations −6x+8y=−1 and −4x−3y=2?
1. Much of our knowledge of dinosaurs comes from excavated bones, which, in ------- other clues such as fossilized tracks and eggs, help us to ------- the evolu
What makes a trapezoid an isosceles trapezoid
What is the authors purpose A-mostly persuasive B- in the middle C-mostly explanatory
need some help with this​
There is a swimming pool which has a length of 15 m and a width of 12 m. There is a 2 m wide path around the pool. If the cost of the path is $5 per , what is t
Which is a point on the circle whose center is (0, 0) and whose radius is 5? A. (2, 3) B. (0, 0) C. (3, 4) D. (4, 5)