Seudónimo Seudónimo
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

If granola costs $2.40 per pound, how much does 0.9 pound of granola cost? (please give an explanation on how to find it)

Respuesta :

2y7jqx7qwj 2y7jqx7qwj
  • 22-09-2020
The answer: 2.16
To get the answer you have to multiply 2.4 to .9
Answer Link

Otras preguntas

Help please help ,,,,,
a material that lets electricity pass through it is called​
Which statement correctly describes terrestrial planets? They are made of mostly rock. They are made of gases. They are small objects of ice and dust. They are
Multiple the sum of a number and 3 by the difference of 8 and the number
Which of the following rational functions is graphed below? option D. F(x) = (x-1)/ x(x+2)
What religion influenced mansa musa’s government?
Which graph represents the equation y = 1/4 x^2 ?
Some one please help.
La semana pasada leí un artículo en el periódico de la universidad: se necesitaban voluntarios para llevar medicamentos a una zona muy pobre de la ciudad. El ev
Can being malnourished only apply to underweight patients? (explain why or why not)