lovelyvanessa11820
lovelyvanessa11820 lovelyvanessa11820
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

5 pounds for $19.00 Cost per pound how much is it for one pound
​

Respuesta :

jaywheel46
jaywheel46 jaywheel46
  • 22-09-2020

Answer:

The cost for one pound would be 3.8

Step-by-step explanation:

if you do 19divided by 5 you get 3.8

Answer Link
78urinurin
78urinurin 78urinurin
  • 14-10-2020

HUNTER X HUNTER

wrong ANIME gtg

Answer Link

Otras preguntas

True or false most rocks are made up of just a few common minerals.
Which heat-induced condition includes pale, clammy skin and excessive perspiration?.
8. What is parallelism? In writing
If the base price of a concert ticket is $30, and a handling surcharge of 15% is added to the price, what is the total cost of the ticket? *
I need the answers now you will be marked brainiest and tysm
To solve 1/3÷9, James thinks of dividing a loaf of bread into 3 equal parts, dividing one of those parts into 9 equal slices, and then eating one of those slice
Theoretically if a card is chosen 200 times, how many times would you expect to get a card without stripes?
An important part of science is the communication of results through journals and conferences and the peer-review process. These aspects of science make it a(n)
evaluate the following 20 divided by 5+8+3 times 5
what does it mean recommendation???