lglifesgood300 lglifesgood300
  • 22-09-2020
  • Mathematics
contestada

Watermelon is on sale for $4 per pound. How much would 12.8 pounds cost?​

Respuesta :

meekofuzzybutt
meekofuzzybutt meekofuzzybutt
  • 22-09-2020

Answer:

$51.2

Step-by-step explanation:

4 x 12.8 = 51.2

Answer Link

Otras preguntas

A box measures 3 centimeters on each side and has a mass of 47 grams , what is the density
If a plane is travelling 234 km/h on a 90km flight, how long will it take the plane to reach its destination?
Brenda purchased a jewelry-making kit to make gifts for her friends. The kit includes material to make 68 bracelets. Brenda completed 17 bracelets. Write and so
Find the value of x in each case
Which of the following sentences from Susan b Anthony speech “After being convinced of voting” best demonstrates her use of pathos to build her argument ?
What are the problems with the formation of the moon from an evolutionary perspective?​
in a triangle one angle is three times the smallest angle and the third angle is 45 more than twice the smallest angle. find the measure of all 3 angles. Hint:
Identify the underlined part of the following sentence: Justis named his dog Diesel.
2. A B 2x - 15 3x + 5 Line a || Line b. * REQUIRED Use the diagram to write an equation and solve for x. 2 0 (I need the full problem broken down please and tha
What’s the correct answer answer asap Il do way more then brainlist if you answer asap I need the right answer