Seudónimo Seudónimo
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

Oranges are $1.23 a pound. I bought 9 pounds. How much did it cost?

Respuesta :

fionaferlich1
fionaferlich1 fionaferlich1
  • 23-09-2020
9 times 1.23 equals $11.07 so it cost $11.07
Answer Link

Otras preguntas

After an hour on the expressway, your passengers need to use the restroom and they want to get some food. as you approach the next exit, what color sign will yo
How is a compound sentence formed? a. by joining two simple sentences with a comma and a coordinate conjunction b. by joining a dependent and independent clau
What are the main causes of convection currents in the asthenosphere? A. Density and temperature B. Weight C. Pressure
2. What kind of fragment is "near the computer"? A. Prepositional phrase B. Independent clause C. Subordinating conjunction D. Predicate
After World War II, Stalin said that the Soviet Union needed a “buffer zone” to protect it from attack. This idea resulted in the USSR expanding its control int
Sheila is flying a kite with 250 feet of her string let out. The angle the kite line makes with a line parallel to the ground is 45°. Sheila is 5 ft tall to her
Middle-of-the-road manager b. task manager c. impoverished manager (x) d. country club manager
who wrote moset of the declaration of independence
Why is corruption common in some african countries, such as zimbabwe? a. because the president rules the country like a dictator. b. because the economy is do
Monuments from the neolithic period in western europe, such as stonehenge, are characterized by ____.