markeviousanderson markeviousanderson
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

a 2-pack of frozen burritos costs 2.32.what is the unit price ?

Respuesta :

daryadd777
daryadd777 daryadd777
  • 23-09-2020
$1.16
You just divide $2.32 by 2 and get $1.16, hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

According to the author the KIPP Academy’s success is due primarily to its
ou give your 4-year-old a sticker every time she remembers to brush her teeth. (She enjoys getting stickers.) This is an example of
place in the flower where seeds are made
Which statement correctly summarizes the structures of the endocrine system? Group of answer choices A The structures of the endocrine system release hormones o
ways to increase the efficiency of energy use​
Please help I have a 21% in math help​
A gold coin has a mass of 27grams and a volume of 1.5cubic centimeters. Calculate its density. Write your answer as a whole number. grams per cubic centimeter
a container holds 24 pints of lemonade. how much is this in gallons?​
The population of fish in an aquarium can be modeled after exponential growth. If there were originally 3 fish and after 6 weeks there were 31 fish, how many fi
What is one argument in favor of the Fed using aggressive expansionary monetary policy during an economic crisis?