dina996 dina996
  • 23-09-2020
  • Mathematics
contestada

Joan bought a soft drink for 3 dollars and 4 candy bars. She spent a total of 15 dollars. How much did each candy bar cost?

Respuesta :

hannahmay2021 hannahmay2021
  • 23-09-2020

Answer:3 dollars

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Banks are able to create money only when a. interest rates are above 2%. b. the fed sells u.s. government bonds. c. the reserve ratio is 100%. d. only a fractio
help me I do not get it​
60 points Need help Asap
Find three consecutive even integers such that the sum of the smallest and the largest is 36
Diego: ¿A qué te dedicas, Fernando? Fernando: Yo soy ____________. A. el profesor B. un profesor C. la profesor D. profesor
A serving of cottage cheese is 2/3 cup. Vanessa has 7/8 cup of cottage cheese. How many servings does she have?
1. What’s the answer to this question please
need help with math question please leave how you got the solution​
Write 10 2 /19 as an improper fraction.
PLEASE HELP ASAP! WILL GIVE BRAINLIEST!!!! There were 80 boys and 95 girls on the middle school track team last year. This year the number of boys increased by