pisaiah726 pisaiah726
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

Shop-mart makes an offer price of $8 for 2 packs of raspberries. What amount will a customer
pay for 12 packs of raspberries?

Respuesta :

daijhanaejones
daijhanaejones daijhanaejones
  • 24-09-2020

Answer:

$48

Step-by-step explanation:

it's $8 for 2 packs of raspberries. if you multiply that by 6, you get 12 packs for $48

Answer Link

Otras preguntas

5. What common events could result in inventory shrinkage? O A. Customers bought more inventory than the retailer planned OB. Retailer ordered too many products
plzz help i will give brainliest plzzzz
find each angle and arc measure Arc ST Arc RS Arc SRT
Mexicanos promedio, mexicanos guapos, cara de mexico, raza de mexico, mexicanos lindos, mexicanos blancos, mexicano comun, fenotipo mexicano, mexicanos mestizos
Evaluate the expression. 4^5 ÷ 2 + (3.5 * 4)
Calculate the surface area, volume, and surface area ratio for each prism.
¿Qué tipo de clima muestra la imagen?
place where i live is known for whaling
what organization was created after the end of the bus boycott?
why is serpentina considered as a rare plant?​