kaitlyn029 kaitlyn029
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

If a package of hot dogs cost 2.98 and a package of hot dog buns cost 2.16 what was the total expense?

Respuesta :

norahlaurent05 norahlaurent05
  • 24-09-2020

Answer:

5.14$

Step-by-step explanation:

2.98$ +2.16$ = 5.14$

Answer Link

Otras preguntas

Imagine you are a famous composer living during the Classical era, and you need musicians to play your pieces. What would MOST likely happen in this scenario? G
Which of the following statements about cricket is not true? a. one team bats while the other team fields. b. the game is played on a rectangular field. c. runs
If you ride a bicycle 36 m in 12 seconds, what is your speed? O A. 0.3 m/s O B. 3 m/s s O C. 0.09 m/s / D. 2 m/s
Which beak below would most likely help a bird eat meat?
Who is Anne Frank Pls i know answer want to confirm
pls need help in math<3
100 POINTS AND BRAINLY Consider the two dot plots below. Which of the following statements is true? A. Both the dot plots A and B have the same mean absolute de
Please help its an emergency ill mark top brainliest PLEASE please please please only answer if you know the answers but i have to write an essay From the point
________ is the state of being wild, scary, and fierce. A five year-old girl pretending to be a lion will display her ________ by roaring and baring her teeth.
PLEASE ANSWER FAST I NEED HELP Part D ? Question Suppose Coach Bennet selects one senior and one junior as the first two players. The coach then randomly selec