jh47221
jh47221 jh47221
  • 24-09-2020
  • Mathematics
contestada

Ms. D bought 18 bagels for $1.35 each and 2 containers of cream cheese for $3.45 each. Write and evaluate ONE expression to find the total cost of the food.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 24-09-2020

Answer:

(18+2)x($1.35+$3.45)= $96

Could I please have BRAINLIEST.

Answer Link

Otras preguntas

Democritus was the first to state that matter is made of tiny particles that? a-cannot be divided b- can be divided c-are small and round
what is 567/9 long division
the basis for America's foundation in liberty is found in ?
Divide and round to the nearest tenth 55.62/ 8.8 Does 8.8 turn into 9 And does 55.62 turn into 56? Rounding off confuses me :-'( ugh!
search engines enable you to
40 percent of what number is 28
What does the ability to build great buildings out of Stone tell you about Mayan political power. explain?
If y varies inversely as x and y is 2.5 when x is 6, what is y when x is 4?
Who do you think was more of an absolute monarch: Ivan the Terrible or Peter the Great?
What is similar about a satire and a parable? Choose the best answer. a. Both use humor to entertain an audience. b. Both are very short in length. c. Both atte