Jamyla0825
Jamyla0825 Jamyla0825
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

Bob purchased and 8 pack of hamburger buns for 2.96 not including tax.what is the cost of 1 bun?

Respuesta :

ahmedra2574 ahmedra2574
  • 25-09-2020

Answer:

$0.37 is the cost of one bun.

Step-by-step explanation:

2.96/8 = 0.37

Answer Link

Otras preguntas

What distinguishes atherosclerosis from arteriosclerosis?
The portrayal of death as a carriage driver is an example of
At the beginning, and for most of the war, United States followed a policy of a. antagony. c. resistance. b. neutrality. d. artillery.
what is the next number i the pattern 2,916,-972,324,-108,,36
A function with the domain (2, 3, 4) has a specific range. Determine the function and its range. The function with the domain (2, 3, 4) is...? A: 3x + 2 B: x +
What does the erector muscle do?
what reaction takes place in the stroma
Love is a garden of flowers — some sweet smelling, some foul. Which of these poetic devices is used here?  A.Metaphor  B.Tone  C.Personification  D.Rhyme
What territory did Piankhi conquer?
A keyboard that cost $475 is marked down 15% for a sale.How much is the savings.