shakaylawynter363
shakaylawynter363 shakaylawynter363
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

Please help me solve this

Please help me solve this class=

Respuesta :

ballboy22334
ballboy22334 ballboy22334
  • 25-09-2020

Answer:

Value Grocery Mart has the better deal

Step-by-step explanation:

If Market City is selling their crackers for $1.75 a box, we could either multiply that by 3 since we know what 3 boxes of crackers cost for VGM or divide their 3 for 5 by 3 to see how much 1 box is, which is $1.67

Answer Link

Otras preguntas

A toddler crawled 2 yards, stopped, then continued to crawl 8 more feet. How many feet did he travel in total?
English has borrowed a lot of words from others langages. Mach the words to the languages. 1. bank a. turkish 2. tea
What is the sum of 352 and 88
Answer This ASAP Please & Thank You :)
How has Brazil impacted the development of new changes?
which International Organization did president Roosevelt proposed the US join in 1935
What two cell structures work together in the process of protien synthesis?
Which is not an example of a person’s income? valuables rents interest profits
128,134,140,146,152 whats the nwxt number
When poets choose to use allusions they should?