MariaAguirreRuilova MariaAguirreRuilova
  • 25-09-2020
  • Mathematics
contestada

3.79 for 4 avoacado how much is one

who ever answers it gets to be the briliets

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-09-2020

So, here we know that for 4 avocados it costs $3.79.

First, lets round 3.79 to the nearest whole because even if we don't it will be the same rounded.

We now have $4.00.

What we do now is we look at the rounded cost and the amount of avocados.

So, for 1 avocado it cost 1 dollar.

If we were to do it without rounding it to the nearest whole we would have $1.05.

Please mark me brainliest i only need 2 more!  

Answer Link

Otras preguntas

(x-7)(x+6)>0 solve non linear inequality
Cultural nuances, subcultures, and consumers' different views of their roles in different countries can make __________ complicated.
A ________ exists when paid staff conduct most of the daily business of a group.
How do the words of the song at the end relate to the situation of the people in hiding? The story is Anne Frank Act 1 scene 5
Choose one of the following portfolios. Complete and submit your portfolio during Unit 2, Lesson 6. Option 1: Life in Rome Letters (see attached rubric for more
Which normally describes the political party system in the united states?
Who first applied the term muckraker to journalism
Most networking media send data using ____ signals.
in the book treasure island i have to put 3 answer in for what was there figurative language
how to simply 4 (2x)^3