michele7
michele7
21-09-2016
Mathematics
contestada
The unit rate of $34 in 8 hours
Respuesta :
TheMathGirl
TheMathGirl
21-09-2016
It would be $4.25 per hour.
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 49+ )
Otras preguntas
Consider the following game. You pay me an entry fee of x dollars, then I roll a fair die. If the die shows a number less than 3, I pay you nothing; if the die
Suppose that the United States and Canada each produce only two products, televisions and food. The United States can produce 100 televisions a day, 150 pounds
A debt service fund of Clifton received $100,000 from its general fund during the fiscal year ended June 30, 20X9. The cash was used to pay matured interest on
A lumber mill bought a shipment of logs for $58,000. When cut, the logs produced a million board feet of lumber in the following grades. Compute the cost to be
Having realistic expectations and thinking about the kind of manager you want to be, not forgetting to manage upward and sideways as well as downward, getting g
Complex calculations show that if the universe is geometrically flat, we should observe the greatest temperature differences between patches separated by about
Assume a $170,000 investment and the following cash flows for two products: Year Product X Product Y 1 $ 40,000 $ 60,000 2 60,000 70,000 3 50,000 30,000 4 40,00
What is important about the location george Washington chose for the new capital?
Medco Corporation can sell preferred stock for $88 with an estimated flotation cost of $5. It is anticipated the preferred stock will pay $7 per share in divide
When Eleanor went to Letty's department store, she noticed that the price that rang up when she was billing was much higher than the price advertised on the she