rm2ichansStachelly
rm2ichansStachelly rm2ichansStachelly
  • 22-09-2016
  • Mathematics
contestada

a bag of 8 apples costs $2.00 what is the cost for one apple

Respuesta :

CaptainDonut
CaptainDonut CaptainDonut
  • 22-09-2016
it is 40 cents beacause you have to divide 8 by 2 dolla
Answer Link

Otras preguntas

What is the purpose of an emergency kit? To be able to stop bleeding or contamination To meet state licensing requirements To have enough supplies to survive se
graph the linear equation -4y=-5x-18​
Write is or are to complete each sentence .Be sure your verb agree with the subject . 1.Those grils or Chad wrong.
Is the line for the equation y = -8 horizontal or vertical? What is the slope of this
What are the coordinates of the x-intercept and y-intercept of the line -3y-x=-9
Enzymes can be recycled. True False
When your pH becomes out of balance (too basic or acidic) how will it affect you? A. Your cells will lose their membrane permeability. B. You will get severe he
which sentence i’m this excerpt from the yellow wallpaper by charlotte perkins gilman suggests that , despite her growing insanity the narrator still retains s
what is the weight of dark matter​
Can you explain and read this equation 2Mg + 02 —— 2MgO