MysticOtaku
MysticOtaku MysticOtaku
  • 25-09-2016
  • Mathematics
contestada

5 pounds of apples cost $9.95. Find the unit rate.

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 25-09-2016
9.95[divide]5 = $1.99
Answer Link
HybridDemon
HybridDemon HybridDemon
  • 25-09-2016
1.99 cuz you dived by five
Answer Link

Otras preguntas

Can you help me find this answer its due in a few minutes?
I miss u bestie! miss ya :3
What is the product of the complex numbers below? (3-9i)(6-i)
This poem is an example of which of the following? The beach was great. Swimming in the deep water, sunshine and fun A. Sonnet B. Cinquain C. Haiku D. Limer
PLEASE ANYONE HELP, I WILL MARK BRAINLEST!!!!
which situation is best? having
The National Collegiate Athletic Association (NCAA) requires colleges to report the graduation rates of their athletes. At one large university, 91% of all stud
Why do you think dreams are important for the rose’s survival?
HELPP MEEEEEEEEE PLS
What do you used to find perimeter