collettejoyfranke
collettejoyfranke collettejoyfranke
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

Samantha bought a package of 6 pens for $4.32. How much would 2 pens cost. Write your answer in dollars and cents.

Respuesta :

harmonyanderson1 harmonyanderson1
  • 21-10-2020

Answer:

$1.44

Step-by-step explanation:

Answer Link
rodriguezyuridia350 rodriguezyuridia350
  • 21-10-2020

Answer:

$1.44

Step-by-step explanation:

Divide $4.32 by 6 and you get .72 multiply .72 by 2 and you get $1.44

Answer Link

Otras preguntas

convert 35/9 to a mixed number
Please help i have points 1. Over time, scientists have changed their model of our solar system. It has transitioned from A) a sun-centered to an moon-centere
In which of the following sentences is 'but' used as a preposition? A. I wanted to leave, but I was embarrassed to do so. B. We discovered that Candy will do an
Non-industrialized countries were ideal for expansionist efforts because
Which statement is true? H.R. signifies a House bill and S signifies a Senate bill. The president pro tempore gives the final vote on a bill. A standing bill is
about how many pints are there in 445 ounces
What are three numbers between 4.1 4.2? please help
How are elements identified in terms of their atoms?
Where is the fulcrum of a broom?
Solve the equation. 8 to the 5x = 16 to the 3x+ 4