breeleyv
breeleyv breeleyv
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

i paid $15.00 for 6 gallons of gasoline.
what was the price PER gallon

Respuesta :

zoeyangelee
zoeyangelee zoeyangelee
  • 21-10-2020

Answer:

$2.5 (that is very expensive. Don't buy gas from there again)

Step-by-step explanation:

$15.00 divided by 6 = $2.5

Hope I helped :)

Please consider Brainliest :)

Answer Link

Otras preguntas

About how many juveniles are currently serving life without parole in the United States? How many are there in the rest of the world? What does that tell you ab
What makes the north star, polaris, special?
Which of these is a piece of evidence supporting the theory of evolution? a) Ostrich resemble armadillos. b) Armadillos resemble emus. c) Glyptodons resemble
Drove 350 miles to her grandmother. The trip took her 5 1/4 hours. What was her average speed in miles per hours?
Which of the following is not a way humans have directly impacted coral reefs?
Using at least three sentences, explain the cycling of energy through the processes of photosynthesis and cellular respiration
which of the following uses a variable to represent a person a place or thing that is unknown
Could anyone can help me for this question I don’t understand how I can do?!! Please it really important!!
What’s the relationship represented in the table
Whats a current event/news article that you feel deals with equal rights/slavery.