ShErLiNGez ShErLiNGez
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

Angel bought 5 chickens for $6.50. What’s the unit cost of one wing

Respuesta :

tonieshanianzegaing
tonieshanianzegaing tonieshanianzegaing
  • 21-10-2020

Answer:

1.3

Step-by-step explanation:

6.50/5

Answer Link
rryabchuk
rryabchuk rryabchuk
  • 21-10-2020

Answer:

The unite cost per one wing is $1.3.

Step-by-step explanation:

How i got this was by multiplying 6.50 by 1 and then dividing it by 5 which equals 1.3. Hope this helps.

Answer Link

Otras preguntas

Which element is classified as a noble gas at STP? hydrogen oxygen neon nitrogen
Sometimes Congress will form committees of House and Senate members for the purpose of investigating issues, such as the Iran-Contra issue of the 1980s. These a
Which phrase best defines the term segregation? A. the form of vigilante justice used by groups such as the Ku Klux Klan B. the policy or practice of keeping bl
which organelle breaks down organelles that are no longer useful
which organelle breaks down organelles that are no longer useful
How do I do this? Can someone fill in the blanks
you find that some cells have twice the amount of DNA in their nuclei as other cells do. What might you conclude?
What was the Tokugawa shogunate? A. The forces that assembled and defeated the invading Mongol army in the thirteenth century B. A dynasty created after Ieyasu
How does ATP store energy for life's processes and how is it recycled?
Which element is classified as a noble gas at STP? hydrogen oxygen neon nitrogen