theregerman412 theregerman412
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

Peter bought an 18-ounce box of cereal for $4.50. What was the cost per ounce?

Respuesta :

isisatherley isisatherley
  • 21-10-2020
twenty five cents !!!!
Answer Link

Otras preguntas

State the Q1,Q2,Q3,range of 20,40,60,80 and interquartile range
I need help please.
1. Supply a correct subordinating conjunction to complete each sentence. Choose from given choices. because unless while if offer 1. the Government does not cha
Help for both??? If you can
Which angle is coterminal with a 110-degree angle
What ordered pair represents the total number of fish they each caught after four hours?
Tyron is saving up money for a down payment on a motorcycle. He currently has $2979, but knows he can get a loan at a lower interest rate if he can put down $38
The J-curve effect that results from currency depreciation results is due to Group of answer choices exports and imports being totally unresponsive to changes i
6. A vehicle covers a distance of 43.2 km in 2.4 litres of petrol. How much distance willit cover in one litre of petrol?​
I kinda need help What is the fraction 1/4 in decimal form? I need help with this one to Solve 3^3