aliamacias3
aliamacias3 aliamacias3
  • 21-10-2020
  • Mathematics
contestada

Explain! Prize! Thank you!!!!

Explain Prize Thank you class=

Respuesta :

DemonicBrain
DemonicBrain DemonicBrain
  • 21-10-2020

Answer:

B.

Step-by-step explanation:

The answer is B since it cost $3 for 5, it would be $6 or double for 10.

Answer Link
zoeyangelee
zoeyangelee zoeyangelee
  • 21-10-2020

Answer:

B. $6

Step-by-step explanation:

3 divided by 5 = 0.6

0.6 multiplied by 10 = $6

(I might be wrong. Sorry if I am. Don't get mad at me)

Hope I helped :)

Please consider Brainliest :)

Answer Link

Otras preguntas

Support principles help to establish what in a composition
Why is school considerd as secondary agent of socialization?​
Which statement describes an environmental consequence of sustainable land use? 1.Building a park instead of more housing may be unpopular with residents. 2.W
13. R(-9, 4) and S(2, -1); Find T.
Why is olaudah equiano considered a hero
how do fossils help to identify the age of rocks?
7) Where a river splits into smaller streams before falling into the sea, it is known as - (an estuary, a lake, a delta)
Perry uses 12 milliliters of honey in his honey lemon dressing . He makes just enough dressing for 4 salads he puts the same amount on each salad .how much hone
What are the phenomena that physics is applied in?
All of the following contributed to the economic success of the Middle colonies EXCEPT wheat, tobacco, major ports and navigation rivers