ekanlinsou ekanlinsou
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

A 3.5 oz box of Raisenets costs 100 cents. How much is each oz (in cents)?

Respuesta :

madiecapelli madiecapelli
  • 22-10-2020
each oz is worth .035
Answer Link

Otras preguntas

38 divided by 98382??
Add and sumplify 1/4 +3/10
Compete the table. Write in the correct units that corresponds with the letters in the table.
Complete the equation of the line through (2,-2) and (4,1)
Find the solution set of the inequality 12 - 6x > 24.
Which incident caused problems between France and the US?
Many Greek philosophies gained large numbers of Roman adherents and shared several tenets, but the one that was instrumental in influencing Christian theology w
Y=-4x+9. (-5,?) (2,?) (4,?) Solve for y using those numbers as x
Solve for v. v+3/6=5/4
PLS HELP! Most grocery stores place the ________ along the inner aisles of the store. freshest, healthiest foods frozen and processed foods dry, packaged goo