username785 username785
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

Which is the better deal 8 ounces of shampoo for $0.99 or 12 ounces for $1.47?

Respuesta :

lindalawrence
lindalawrence lindalawrence
  • 22-10-2020

Answer:

12 ounces for $1.47.

Step-by-step explanation:

:) ello

Answer Link

Otras preguntas

using a graphic organizer helps the reader
How can you learn Spanish easily
what is expanded form
Which of the following publications would include headline news? Glamour Magazine The Miami Herald Horse and Hound
Find the product (3a-2b)(3a+3b)
solve for x 6x−2(x+4)=12
Sophocles uses the downfall of a tragic character to
Which lake has a surface area that 14,938 square miles greater than the surface area of Lake Ontario? Draw a model and write a number sentence to solve the prob
wat is equalto√81.√36
what is 97/11 as a mixed number