Ashlynzuraff
Ashlynzuraff Ashlynzuraff
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

If 8 avocados cost $4 then how much would 9 cost?

Respuesta :

iwiz
iwiz iwiz
  • 22-10-2020

Answer: $4 and 50 cents,$4.50

Step-by-step explanation:I’m too lazy to explain but if 1 avocado is 50 cents then 9 avocados is $4.50

HOPE THIS HELPED!!

Answer Link

Otras preguntas

enzymes belong to a group of organic compounds called
zacharys set a goal of collecting 12,155 cans of food each day. in the first 3 days the school collected 12250 cans ,10,505 cans and 12434cans.write eac
The Johnson twins were born two years after their older sister. This year, the product of the three siblings ages is exactly 4558 more than the sum of their age
What does the phrase “form follows function” mean?
Seth starts from rest at the end of his driveway and accelerates down the road on a skateboard at 4 m/s squared 12 seconds what is the speed at the end of his 1
Helium (He) and neon (Ne) are elements in Group 8A of the periodic table. How do the electron dot diagrams of these elements compare?
Who was a member of the U.S.-backed Mujahadeen? Konstantin Chernenko Lech Walesa Mikhail Gorbachev Oliver North Osama bin Laden
how do I solve number 15
write 5.62 as a mixed number in simplest form
explain how you decided on the number of zeros in the product from a b and c