Ashlynzuraff
Ashlynzuraff Ashlynzuraff
  • 22-10-2020
  • Mathematics
contestada

In 2016, the cost of 2 ounces of pure gold was $2,640. Determine the cost for 1, 3, and 4 ounces of gold.

Respuesta :

1150242
1150242 1150242
  • 22-10-2020

19, 85, and 182 i am cool YEE YEE BRAINLYEEST PLES

Answer Link

Otras preguntas

Suppose the time it takes a data collection operator to fill out an electronic form for a database is uniformly distributed between 1.0 and 2.1 minutes. (a) det
List at least five challenges to maintaining global competitiveness.
A 0.450-kg hammer is moving horizontally at 7.00 m/s when it strikes a nail and comes to rest after driving the nail 1.00 cm into a board. (a) calculate the dur
I really need help on this please help
Describe two ways polar bears are well adapted to surviving during the Arctic winter.
Culture A or culture B ??
Which of the various species concepts distinguishes two species based on the degree of genetic exchange between their gene pools?A) phylogenetic B) ecologicalC)
Name and describe an alternative renewable energy source in a complete sentence. Hint-Kenetic energy is the energy of motion,and potential energy is related to
why are hox genes found in clusters?
What are three meanings of the word church in christian usage? what is the church's role in the father's plan to save us?